Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Spotkanie z policjantem-2021/2022

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2021/2022
Spotkanie z policjantem – bezpieczna droga do szkoły

15 września 2021 roku  uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Ełku p. Arturem Cuper. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.
Jeszcze przed pogadanką uczniowie wykonali prace plastyczne o znakach drogowych. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę, zapamiętali telefony alarmowe.  
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce i nasi uczniowie będą czuli się bezpiecznie na drodze.

Agnieszka Nowakowska
pedagog szkolny

Wróć do spisu treści